за нас

10

Xiongxian Huajiang хартија пластика пакет копродукции, ООД . ангажирани во разни флексибилни пакет. Нашето седиште се наоѓа во Xiongan нова област на провинцијата Хебеј, каде што е и 'место во Кина за наредните илјада години, тоа е новиот развој во фокусот на Кина. Имаме повеќето удобен превоз, нашата фабрика е само 47 милји од Пекинг, и 110 МИЛС од пристаништето во Xingang.
Huajiang основана во 1991 година и се развива чекор по чекор, во зависност од совесност и чесност. Нашата производна база од 8000 квадратни метри е основана во 2002 година со увезени автоматски машини на високо ниво, на пример, 9-бои gravure печатење машина, сува ламиниране машина, конвертирање машина, со голема брзина slitter машина и екструдерите што во комбинација со автоматска линија за производство. Освен тоа, ние се потврди од страна на ISO9001: 2008 во истата година.
Во 2009 година, излезе со филозофијата на компанијата "Иновација и следење на пати зависи од технологијата и идеологија", и почнавме да соработува со Државниот Клучни лабораторија за нов материјал за да се развие нова техника, нови материјали и нова формула со цел да се исполнуваат специјализирани барање на клиентите.

Во 2012 година се одржа работилница за прочистување од 3000 квадратни метри е основана. Ние увезени од најбезбедните растворувачи ламинат машина од Италија, и со голема брзина машина за печатење, автоматско конвертирање на машина на стенд торба со патент врвот. Во истата година, добивме корисен модел патенти еден, и тој го спаси купување на трошоците за владата на најмалку 1 милијарда јени секоја година.
Во 2015 година, една гранка фабрика на 27000 квадратни метри е основана во Тијанџин.
Постои центар КК во нашата фабрика со многу увезени опрема, на пример, затегнувачка машина за испитување, топлина печат машина за испитување, гас хроматограф, триење метар и така натаму.
Ние ги исполни општествена обврска на претпријатија, исто така, и се обрне повеќе внимание на заштитата на животната средина преку развивање на повеќе зелен пакет со материјал не-загадување, како што benzol без мастило, лепак растворувач-бесплатно, и така натаму.

Со висок стандард за квалитет, добра услуга и прифатлива цена во изминатите 27 години, Huajiang хартија пластика пакет се потпира врз и поддржани од страна на разни потрошувачите и клиентите домашни и од странство. 
Ние сме во потрага очекуваме да запознаеш нови пријатели од целиот свет да се развие и да имаат корист заедно!

014

WhatsApp Онлајн Chat!